Altın İğne

Altın iğne nedir?

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, Mikro iğneleme radyofrekans olarak da bilinen bir ameliyatsız cilt gençleştirme ve cilt sıkılaştırma tedavisidir. Genel olarak, belli bir yaştan sonra deri yaşlanmasına bağlı oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan uygulamayı, sadece yaşı ilerlemiş olan kişiler değil daha genç olan kişiler de yaptırmaktadır. Ciltte meydana gelen kırışıklık ve çizgi gibi deformasyonların ortadan kalkmasını sağlayan uygulamayı alan kadın ve erkekler, ciltlerindeki gençleşmeyle kendilerini daha rahat ve iyi hisseder. Altın İğne Uygulaması, özel bir cihaz ile yapılır. Cihaz, cildin bütün tabakaları boyunca radyofrekans akımı verir. Böylece bu katmanlara kontrollü bir hasar vererek vücudun onarım mekanizmalarını tetikleyerek cilt yenileyici mekanizmaları harekete geçirir ve kollajen üretmesini sağlar. Kollajen üretimi cildin iyileşmesi, daha sıkı, genç ve sağlıklı görünmesi için gereklidir.

Altın İğne Uygulamasıyla Hangi Problemler Çözümlenir?

Altın iğneyle ciltte meydana gelen farklı sorunlar çözümlenebilmektedir. Bunlar arasında; İnce kırışıklıklar, Vücudun farklı bölgelerindeki sarkmalar, Cildin gençleştirilmesi, Sivilce, Akne ve Akne izleri, Yanık izi, Yara izi, Gözaltı morlukları, Gebelikten sonra oluşan çatlaklar, Ani kilo almayla birlikte oluşan çatlaklar, Cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması, Boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki form kayıplarının giderilmesi. İletkenliği oldukça yüksek olan altın kaplı iğnelerin kullanılması sayesinde cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarına ulaşılır ve kollajen ile elastin üretimi tetiklenir. Tedavide kullanılan altın iğneler, cilt altına en yüksek seviyede enerji göndermekle görevlidir.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlanmadan önce uygulama bölgesi temizlenir. Ardından, uygulama bölgesine anestezik kremler sürülür. Bu işlemin arından ucunda altın kaplı iğneler bulunan iğneli radyofrekans uygulamasına geçilir. Cihaz, uygulama bölgesine temas ettirilir. Ucunda çok küçük iğneler bulunan cihazla cilt taranır. Altın iğnelerle cilt teması belli bir boyutta yapılır. Ciltte ani giriş çıkışlarla uyarım işlemi yapılınca hem cilt yüzeyi zarar görmez hem cilt altı tabaka uyarılır hem de kollajen üretimi artar. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar alınabilen altın iğnenin kalıcılığı da fazladır. Cilt tonundaki farklılıklar, uygulamasının etkisini azaltmaz. Her cilt tonunda aynı etkili sonuç elde edilir.

Altın İğne Uygulamasından Sonra Neler Yapılmalıdır?

Fraksiyonel Radyofrekans, 1 ay aralıklarla toplam 3 seansta tamamlanır. Uygulamadan sonra ciltte kızarıklıklar olur. Bu kızarıklıklar genellikle birkaç saat içinde normale döner. Diğer yaşlanma karşıtı uygulamalar ve fraksiyonel lazerlerde olduğu gibi deride soyulmalar ve uzun süren kızarıklıklar olmaz. Sadece işlemden sonraki bir hafta deride radyofrekansın etkisi ile kurumalar olur, bu yüzden cilt yoğun nemlendirilmelidir.

Altın İğne Uygulaması ile Cilt Gençleştirme

Altın iğne uygulaması, cildinizin sıkılaşmasını, sarkmaların ve kırışıklıkların yok olmasını sağlar. Pratik bir yöntem olan altın iğne ile ameliyatsız cilt gençleştirme, belli bir yaşa ulaşmış ya da genetik nedenlerden dolayı cildi deforme olmuş herkeste rahatlıkla uygulanabilir. Bu sonuçların alınmasını sağlayan en önemli husus, cihazın kollajen üretimini tetiklemesi ve ciltte gözle görülür bir değişim oluşturmasıdır. Cilt, parlak ve gergin görünür; bu da ruhsal durumunuzun iyileşmesini sağlar. Uygulama ile alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaklardaki, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar çözümlenir.

Altın İğne ile Sivilce İzi Tedavisi
Akne izlerinin giderilmesi en önemli estetik sorunlardan biridir. Tedavinin etkinliği akne izi tipine ve şiddetine bağlıdır. Sivilce izlerinin tedavisinde en etkili, altın standart kabul edilen tedavi altın iğne radyofrekans tedavisidir. Altın iğne radyofrekans tedavisi ayrıca ciltte gözeneklerin sıkılaşması ve siyah noktaların giderilmesinde de en etkili yöntemlerden biridir. Böylece, siyah noktalar ve gözenekler azalır ve ciltte daha canlı, parlak ve gençleşmiş bir görünüm elde edilir. Sivilceler azalır ve sivilce izlerinde ciddi bir iyileşme görülür.

 

Altın İğne ile Çatlak Tedavisi
Çatlakların tedavisi zordur ve çatlakları tamamen gideren bir tedavi yöntemi yoktur. FraksiyonelRadyofrekans, çatlakların genişliğini ve derinliğini azaltır, cildin rengini düzeltir ve çatlakların görünümünü hafifletir. Çatlak tedavisinde de yine 1 ay aralıklarla 3 seans önerilmektedir.