KIL TEKNİĞİ KAŞ YAPIMI

Kıl Tekniği Kaş Yapımı Nedir ve Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Microblading 3D Kıl Tekniği, mikro iğneler ile kaşı şekillendiren ve kıl efekti veren yarı kalıcı bir makyaj uygulamasıdır.Microblading 3D Kıl Tekniği ile gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar düzgün, doğal ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Bu işlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. Microblading, mikro ölçekte, steril ve tek kullanımlık iğnelerle ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesidir. Kullanılan ürünler özellikle yüz için üretildiğinden herhangi bir alerjik durumun oluşmasına yol açmaz. Boyalar, %100 organik ve doğaldır. Bu sebeple işlem sonrasında karşılaşacağınız görüntü, doğallık ve mükemmelliğin bir yansıması olacaktır.Cildiniz, kaşınız ve saçınıza göre en uygun renkteki pigmentin (boyanın) kullanılması, işlem sonrası mutluluğun anahtarıdır.  Ayrıca ne istediğinizi anlayan ve sizin beklentilerinize uygun ama sizi doğru bir şekilde yönlendirecek emin ellere teslim olmanız oldukça önemlidir. Dünya kadınlarının tercih sırasında ilk sırada gelen Microblading 3D Kıl Tekniği ile ortalama 1yıl boyunca kaşlarınızla ilgili tek bir sıkıntı yaşamazsınız. İşlemin kalıcılığını belirleyen ana unsur cilt tipinizdir. Bu süre tamamen cilt tipinize göre ve uygulama sonrası bakım kalitesine göre ve kullanılan boyanın kalitesi ve içeriğine göre değişmektedir.

Yağlı ciltlerde pigmentlerin deriye yerleşmesi daha zordur ve kalıcılık daha kısadır. Gerekli durumlar da bir ara uygulama rötuşu yapılarak kalıcılık süresini uzatmak mümkündür. Kalıcılık kullanılan boyanın kalitesinden de etkilenmektedir. Microblading 3 D Kıl Tekniği işlemi dövme ile aynı şey değildir. Dövme çok daha kalıcı bir işlem iken Microblading yöntemi yarı kalıcı bir uygulamadır. Dövmede pigment (boya) derinin daha alt katmanlarına verilirken, Mikroblading Kıl Tekniği Kaş Yapımında pigment (boya) derinin daha yüzeysel katmanlarında kalır. Bu nedenle bu işlem kalıcı değil, yarı kalıcıdır.

Mikroblading Kıl Tekniği Kaş Yapımı Ağrılı Bir İşlem Midir?

Microblading 3D Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların cilde yerleştirilmesidir.Mikroblading Kıl Tekniği Kaş Yapımı, oldukça güçlü anestezik kremler ile ağrıyı neredeyse hiç hissetmeyeceğiniz bir uygulamadır. Cilt için uygun lokal anestezik solüsyon ve/veya kremler kullanılarak işlem yapılmaktadır. Ağrı elbette kişiden kişiye değişmekle birlikte ağrı eşiği çok düşük olan kişilerde bile işlem son derece rahat ve konforlu bir şekilde yapılabilmektedir. İşlem süresi ortalama 2 saattir. İşlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İyileşme 1 haftada olur. Tam olarak da pigmentlerin cilde oturması yaklaşık bir ay sürmektedir. 1 ay sonra eksiklere göre bir rötuş kontrolü yapılır.

Kıl Tekniği Kaş Yapımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Microblading 3D Kıl Tekniği, mikro iğneler ile kaşı şekillendiren ve kıl efekti veren yarı kalıcı bir makyaj uygulamasıdır.Öncelikle, iyi eğitim almış ve işini profesyonel bir şekilde yapan bir uzmana gitmek gerekir. Kullanılan boyalar ve teknik hakkında bilgi almak önemlidir. Çünkü kullanılan boya ve uygulanan teknik çok önemlidir. Altın oran tekniği ile bir ön çizim yaptırarak yüzünüzdeki ifadeyi görmeniz iyi olacaktır. Uygulamada kullanılan malzemelerin tek kullanımlık size özel olduğuna dikkat edilmeli ve uygulama sırasında steril bir ortamın olması sonrasında oluşabilecek komplikasyonları da ortadan kaldıracaktır. Bu işlem dövme kadar kalıcı olmasa da uzun süreli bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. İşleme başlamadan önce yüz şeklinize uygun olan tasarımın belirlenmesi gerekir. Hangi yüz tipine hangi kaş tasarımının çizileceği hassas bir konudur. İşlemin başarısını belirleyen ana unsur uzmanın deneyimi ve profesyonelliğidir. Doğallık için uygulanacak boyanın seçimi önemlidir. Herhangi bir alerjik durum yaşanmaması için kaliteli ve organik ürünlerin kullanılması gereklidir.

Kaş Yapımında Pudralama (Gölgelendirme) İşlemi Nedir?

Yüzümüzde ifadeyi belirleyen en önemli unsurlardan biri olan kaş, doğru ve profesyonel uygulama ve teknik ile yüzümüzdeki ifadeyi netleştirir. Keskin hatları olan bir yüze yüksek kavisli bir uygulama yapmak yerine daha yumuşak bir çizimle bu ifadeyi yumuşak bir hale getirmek bu uygulamada mümkündür. Ayrıca seyrek kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak doğal bir görünüm sağlar. Bu işlem sayesinde gözler ve bakışlar daha dikkat çekici bir hal almaktadır.Microblading işlemi birkaç tekniğin bir arada kullanılması mümkün olan bir uygulamadır. Cilt tipiniz ve kaş yoğunluğuna göre pudralama işlemi de bu teknikle birlikte oldukça doğal ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Yağlı ciltlerde pigmentlerin yerleşmesi biraz zor olduğundan rötuş kontrolünde pudralama tekniği ile desteklenerek işlem oldukça güzel bir sonuç vermektedir.

 

Kıl Tekniği Kaş Yapımı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kıl tekniği kaş yapımı öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Yoğun kafein içeren içecekler ve bitki çayları işlemden en az 1 gün önce kesilmelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa bu konuda doktorunuz ve işlemi yapacak uzmanınız bilgilendirilmelidir.Uygulama regl döneminden önce veya sonra yapılmalıdır. Regl döneminde ağrı hassasiyeti artacağı için uygulama konforlu yapılamaz. Ayrıca regl döneminde fazla kanama olabilir. Kronik bir hastalık ve diğer özel sağlık sorunlarının varlığında mutlaka doktorunuzu ve işlemi yapacak kişiyi bilgilendirmeniz gerekir.Bulaşıcı bir hastalık var ise bu konuda bilgilendirme yapılmalıdır.Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu var ise bu işlemin yapılmaması daha uygundur.

 

Kıl Tekniği Kaş Yapımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kıl Tekniği Kaş Uygulamasında işlemin uygulanması kadar sonrasındaki bakımları da çok önemlidir. İşlem sonrası bakımlar kurallarına uygun bir şekilde yapılmaz ise işlemin kalıcılığı çok kısa olabilir.Uygulama sonrasında size verilecek bakım kremi çok önemlidir. İşlemin yapıldığı gün krem 3 saat araile kaşların üzerine sürülmelidir. Bu şekilde boyanın kurumasına izin verilmemelidir. Pigment kurursa yara kabuklanarak pigmenti de yerinden sökerek dökülür. İşlemin ertesi günü ise krem günde 4 kez sürülmelidir. Sonraki günler ise günde 3 kez sürülmelidir. Bir hafta kadar bakım kremi devam edilmelidir. İşlemin yapıldığı gün akşam yatana kadar kaşlarıslatılmamalıdır. Yatarken nötral sabunla köpürterek yıkanmalı, kurulanmalı ve krem yeniden sürülmelidir. 1 ay süre ile kese,sauna ve hamamdan uzak durulmalıdır. 1 ay süre ile kaş ve çevresine başka bir işlem yapılmamalıdır.